Всеукраїнська акція 16 днів проти насильства
Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Саме тому, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства. Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Так, 7 грудня 2021 року здобувачі вищої освіти рівня молодший бакалавр та бакалавр спеціальності 205 «Лісове господарство» долучились до он лайн лекції «Ми проти насилля». Щоб дізнатися, як не стати жертвою, студенти поспілкувались з фахівцем, практичним психологом психологічної служби Уманського НУС Мазуренко Валентиною Дмитрівною.
Йшлося про те, хто призвідник, винуватець насильства в сім'ї (над мамою, дітьми), і про насильство на грунті соціальної нерівності. Хлопці та дівчата отримали можливість дізнатися відповіді на хвилюючі їх питання. Жива розмова допомогла їм розібратися в багатьох ситуаціях, з якими вони зіткнулися в повсякденному житті.
Змістовною та пізнавальною була розповідь Валентини Дмитрівни про булінг в університеті та як із ним боротися. Вона проінформувала студентів про адміністративну та кримінальну відповідальність за здійснення насильства над іншими та цькування.
Насильство в сім'ї, дитяча злочинність, гендерне насильство – це лише деякі з тем, які розглянув доповідач. За допомогою слайдів розповіли і про те, як уникнути насильства. За традицією, фахівці відповіли на численні запитання студентів.
На завершення заняття студенти склали основні правила доброти, дали визначення що таке добро, зло, милосердя, людяність.