Остання редакція: 22 квітня 2021

Білогрудівський ліс: навчально-виробничий відділ Уманського національного університету садівництва

За час роботи М. І. Анненкова (1863-1875 рр.) в Уманському училищі землеробства і садівництва (тепер Уманський національний університет садівництва) було придбано лісову дачу «Греків ліс» з ціллю організації навчальної, наукової і виробничої практики й облаштування об'єктів зразково-показового ведення лісового господарства та підготовки висококваліфікованих фахівців лісової галузі.

Нині це «Білогрудівський ліс», який вже довгий час є навчально-науковим виробничим відділом.Загальна площа земель лісового фонду лісової дачі «Білогрудівський ліс» становить 462,4 га, з них полезахисних лісових смуг – 8,2 га, захисних смуг лісів вздовж автомобільних доріг державного значення – 19,0 га та лісогосподарська частина лісів зеленої зони ‑ 435,2 га. Вкриті лісовою рослинністю землі складають 437,9 га або 95 % від загальної площі земель лісового фонду, з них лісові культури 321,8 га, що становить 70 % та 116,1 га ‑ 30 % насаджень природного походження. Так як лісова дача розташована на північносхідній околиці міста Умань, то окрім наукового призначення він також виконує водоохоронні, ґрунтозахисні та рекреаційно-оздоровчі функції.

Водночас «Білогрудівський ліс» представляє великий інтерес для дослідників, так як в ньому зосереджені природні та штучні насадження переважно з дуба звичайного і цілого ряду лісових культур, створення яких почалося з 50 років минулого століття.

Сьогодні на цих об'єктах ведуться наукові дослідження та моніторинг стану лісових насаджень, проходять практику студенти-лісівники.