+38 (04744) 3-43-79
Меню
Остання редакція: 22 квітня 2021

Білогрудівський ліс: навчально-виробничий відділ Уманського національного університету садівництва

За час роботи М. І. Анненкова (1863-1875 рр.) в Уманському училищі землеробства і садівництва (тепер Уманський національний університет садівництва) було придбано лісову дачу «Греків ліс» з ціллю організації навчальної, наукової і виробничої практики й облаштування об'єктів зразково-показового ведення лісового господарства та підготовки висококваліфікованих фахівців лісової галузі.

Нині це «Білогрудівський ліс», який вже довгий час є навчально-науковим виробничим відділом.Загальна площа земель лісового фонду лісової дачі «Білогрудівський ліс» становить 462,4 га, з них полезахисних лісових смуг – 8,2 га, захисних смуг лісів вздовж автомобільних доріг державного значення – 19,0 га та лісогосподарська частина лісів зеленої зони ‑ 435,2 га. Вкриті лісовою рослинністю землі складають 437,9 га або 95 % від загальної площі земель лісового фонду, з них лісові культури 321,8 га, що становить 70 % та 116,1 га ‑ 30 % насаджень природного походження. Так як лісова дача розташована на північносхідній околиці міста Умань, то окрім наукового призначення він також виконує водоохоронні, ґрунтозахисні та рекреаційно-оздоровчі функції.

Водночас «Білогрудівський ліс» представляє великий інтерес для дослідників, так як в ньому зосереджені природні та штучні насадження переважно з дуба звичайного і цілого ряду лісових культур, створення яких почалося з 50 років минулого століття.

Сьогодні на цих об'єктах ведуться наукові дослідження та моніторинг стану лісових насаджень, проходять практику студенти-лісівники.

Останні новини

ВСЕУКРАЇНСЬКА СТУДЕНТСЬКА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ, ПРИУРОЧЕНА 135 РІЧЧЮ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВИДАТНОГО ВЧЕНОГО І ПЕДАГОГА У ГАЛУЗІ СЕЛЕКЦІЇ І НАСІННИЦТВА ІВАНА МАКСИМОВИЧА ЄРЕМЄЄВАЧитати повністю

ВСЕУКРАЇНСЬКА СТУДЕНТСЬКА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ, ПРИУРОЧЕНА 135 РІЧЧЮ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВИДАТНОГО ВЧЕНОГО І ПЕДАГОГА У ГАЛУЗІ СЕЛЕКЦІЇ І НАСІННИЦТВА ІВАНА МАКСИМОВИЧА ЄРЕМЄЄВА

31 травня 2022 року в Уманському національному університеті садівництва відбулась Всеукраїнська студентська наукова конференція, приурочена 135-річчю від дня народження видатного вченого і педагога у галузі селекції і насінництва Івана Максимовича Єремєєва.

Читати повністю

ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА»Читати повністю

ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА»

17 травня 2022 року на кафедрі лісового господарства відбулась чергова Всеукраїнська науково-практична конференція «Перспективи розвитку лісового і садово-паркового господарства». Під час її проведення, співробітники кафедри зачитали свої доповіді. Після цього пройшло обговорення та підведення підсумків конференції.

Читати повністю

Дистанційне засідання кафедри лісового господарстваЧитати повністю

Дистанційне засідання кафедри лісового господарства

05 травня 2022 року відбулось чергове дистанційне засідання кафедри лісового господарства.

Читати повністю

Весняне прибирання територіїЧитати повністю

Весняне прибирання території

31 березня 2022 року працівники кафедри лісового господарства Уманського НУС долучились до акції "Чиста Умань" та здійснили прибирання території університету. У цей складний час ми повинні бути згуртованими на благо нашої країни. Віримо, що весна буде прекрасна і квітуча, а Україна - вільна й незалежна!

Читати повністю

Всі новини