+38 (04744) 3-43-79
Меню
Остання редакція: 22 квітня 2021

Білогрудівський ліс: навчально-виробничий відділ Уманського національного університету садівництва

За час роботи М. І. Анненкова (1863-1875 рр.) в Уманському училищі землеробства і садівництва (тепер Уманський національний університет садівництва) було придбано лісову дачу «Греків ліс» з ціллю організації навчальної, наукової і виробничої практики й облаштування об'єктів зразково-показового ведення лісового господарства та підготовки висококваліфікованих фахівців лісової галузі.

Нині це «Білогрудівський ліс», який вже довгий час є навчально-науковим виробничим відділом.Загальна площа земель лісового фонду лісової дачі «Білогрудівський ліс» становить 462,4 га, з них полезахисних лісових смуг – 8,2 га, захисних смуг лісів вздовж автомобільних доріг державного значення – 19,0 га та лісогосподарська частина лісів зеленої зони ‑ 435,2 га. Вкриті лісовою рослинністю землі складають 437,9 га або 95 % від загальної площі земель лісового фонду, з них лісові культури 321,8 га, що становить 70 % та 116,1 га ‑ 30 % насаджень природного походження. Так як лісова дача розташована на північносхідній околиці міста Умань, то окрім наукового призначення він також виконує водоохоронні, ґрунтозахисні та рекреаційно-оздоровчі функції.

Водночас «Білогрудівський ліс» представляє великий інтерес для дослідників, так як в ньому зосереджені природні та штучні насадження переважно з дуба звичайного і цілого ряду лісових культур, створення яких почалося з 50 років минулого століття.

Сьогодні на цих об'єктах ведуться наукові дослідження та моніторинг стану лісових насаджень, проходять практику студенти-лісівники.

Останні новини

Захист кваліфікаційних робіт ОР Бакалавр спеціальності 205 - Лісове господарствоЧитати повністю

Захист кваліфікаційних робіт ОР Бакалавр спеціальності 205 - Лісове господарство

27 та 28 червня 2023 р. на факультеті лісового і садово-паркового господарства Уманського національного університету садівництва відбувся захист кваліфікаційних робіт ОР Бакалавр освітньо-професійної програми «Лісове господарство» спеціальності 205 - Лісове господарство.

Читати повністю

Захист звітів здобувачів наукового ступеня "Доктор філософії"Читати повністю

Захист звітів здобувачів наукового ступеня "Доктор філософії"

22 червня 2023 року на кафедрі лісового господарства відбувся захист здобувачів наукового ступеня «Доктор філософії», спеціальність 205 - Лісове господарство.

Читати повністю

Практичне заняття з дисципліни ДендрологіяЧитати повністю

Практичне заняття з дисципліни Дендрологія

Викладач-стажист Анастасія Коджебаш провела практичне заняття для студентів 21-сп та 21-лг групи просто неба. Метою даного заняття було закріпити знання отримані на попередніх парах та вивчити нові види.

Читати повністю

УЧАСТЬ КАФЕДРИ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА В ЗАХОДІ, ПРИУРОЧЕНОМУ  ДО ДНЯ НАУКИЧитати повністю

УЧАСТЬ КАФЕДРИ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА В ЗАХОДІ, ПРИУРОЧЕНОМУ ДО ДНЯ НАУКИ

В Уманському національному університеті садівництва відбулись заходи приурочені до професійного свята науковців України – Дня науки. Науково-педагогічні працівники кафедри лісового господарства не залишились осторонь цієї події та мали змогу презентувати свої наукові доробки.

Читати повністю

Всі новини