+38 (04744) 3-43-79
Меню
Остання редакція: 22 квітня 2021

Білогрудівський ліс: навчально-виробничий відділ Уманського національного університету садівництва

За час роботи М. І. Анненкова (1863-1875 рр.) в Уманському училищі землеробства і садівництва (тепер Уманський національний університет садівництва) було придбано лісову дачу «Греків ліс» з ціллю організації навчальної, наукової і виробничої практики й облаштування об'єктів зразково-показового ведення лісового господарства та підготовки висококваліфікованих фахівців лісової галузі.

Нині це «Білогрудівський ліс», який вже довгий час є навчально-науковим виробничим відділом.Загальна площа земель лісового фонду лісової дачі «Білогрудівський ліс» становить 462,4 га, з них полезахисних лісових смуг – 8,2 га, захисних смуг лісів вздовж автомобільних доріг державного значення – 19,0 га та лісогосподарська частина лісів зеленої зони ‑ 435,2 га. Вкриті лісовою рослинністю землі складають 437,9 га або 95 % від загальної площі земель лісового фонду, з них лісові культури 321,8 га, що становить 70 % та 116,1 га ‑ 30 % насаджень природного походження. Так як лісова дача розташована на північносхідній околиці міста Умань, то окрім наукового призначення він також виконує водоохоронні, ґрунтозахисні та рекреаційно-оздоровчі функції.

Водночас «Білогрудівський ліс» представляє великий інтерес для дослідників, так як в ньому зосереджені природні та штучні насадження переважно з дуба звичайного і цілого ряду лісових культур, створення яких почалося з 50 років минулого століття.

Сьогодні на цих об'єктах ведуться наукові дослідження та моніторинг стану лісових насаджень, проходять практику студенти-лісівники.

Останні новини

Результати проведення Всеукраїнської студентської олімпіади Читати повністю

Результати проведення Всеукраїнської студентської олімпіади

Відповідно до наказу по Уманському НУС від 08 жовтня 2021 року №01-06/166 «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2020/2021 навчальному році» на факультеті лісового та садово-паркового господарства завершився І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з напряму підготовки «Лісове і садово-паркове господарство». У заході взяли участь 17 здобувачів вищої освіти, які навчаються за спеціальностями 205 «Лісове господарство» та 206 «Садово-паркове господарство.

Читати повністю

"Створюємо ліси разом"Читати повністю

"Створюємо ліси разом"

8 жовтня 2021 року в ДП «Звенигородське лісове господарство» стартувала Всеукраїнська акція "Створюємо ліси разом" в рамках виконання Програми Президента України «Зелена країна».

Читати повністю

Підготовка території кафедри до нового навчального рокуЧитати повністю

Підготовка території кафедри до нового навчального року

Напередодні першого вересня, кафедра лісового господарства провела прибирання закріпленої території. До заходу були залучені усі науково-педагогічні працівники.

Читати повністю

Всі новини