Остання редакція: 25 березня 2022

Науковий семінар "Стан лісонасіннєвої справи в Україні"

25 березня 2022 року, відповідно до плану наукових заходів кафедри лісового господарства, відбувся науковий семінар "Стан лісонасіннєвої справи в Україні". Захід пройшов дистанційно у форматі відеоконференції. Розпочався семінар зі вступного слова завідувача кафедри  Володимира Шлапака, який подякував колективу за нелегку працю в умовах сьогодення і побажав плідної та успішної роботи на благо нашої країни.

Тематика виступів учасників семінару була зосереджена довкола питань, які з різних позицій висвітлювали сучасний стан та перспективу розвитку лісонасіннєвої справи в Україні.

У ході наукового семінару було висвітлено наступні питання:

1. Насіннєношення сосни звичайної в умовах Правобережного Лісостепу України. Доповідач – доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри лісового господарства В.П. Шлапак.

2. Розвиток, завдання і напрямки селекції дуба звичайного в  Україні. Доповідач – кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри лісового господарства С.А. Коваль.

3. Стан плюсових дерев дуба звичайного в насадженнях ДП "Уманське лісове господарство". Доповідач – кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри лісового господарства О.С. Остапчук.

4. Вихід стандартних сінців в лісових розплідниках ДП "Уманське лісове господарство". Доповідач – кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри лісового господарства І.В. Козаченко.

5. Розмноження садивного матеріалу на прикладі Богданівського лісництва ДП "Чорноліське лісове господарство". Доповідач – кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри лісового господарства Г.П. Іщук.

6. Сучасний стан та перспективи використання генетичного фонду лісових рослин в Україні. Доповідач – кандидат біологічних наук, доцент кафедри лісового господарства С.С. Курка.

7. Сучасний стан лісонасіннєвої справи в підприємствах Черкаського ОУЛІМГ. Доповідач – кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри лісового господарства І.Є. Іващенко.

8. Постійні лісонасіннєві ділянки призначені для збору насіння та лісонасіннєвої сировини. Доповідач – кандидат сільськогосподарських наук, ст. викладач кафедри лісового господарства С.А. Масловата.

9. Особливості насіннєвого розмноження Pinus nigra Arn на прикладі Голованівського лісгоспу. Доповідач – кандидат біологічних наук, ст. викладач кафедри лісового господарства С.А. Адаменко.

10. Насіннєве поновлення сосни звичайної у кар'єрних відвалах Юрківського буровугільного кар'єру. Доповідач – кандидат сільськогосподарських наук, ст. викладач кафедри лісового господарства В.В. Мамчур.

11. Добування та посів насіння аронії (горобини чорноплідної. Доповідач – аспірантка кафедри лісового господарства М.М. Шпілка.

12. Розселення синантропної рослинності. Доповідач – аспірант кафедри лісового господарства В.І. Черниш.

Завершився семінар обговоренням проблемних питань та підведенням підсумків.

Ірина Іващенко

доцент кафедри лісового господарства