Остання редакція: 31 березня 2023

НАУКОВИЙ СЕМІНАР «ЛІСІВНИЧО-БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ РОСТУ ДЕРЕВНИХ ПОРІД В УМОВАХ БІЛОГРУДІВСЬКОГО ЛІСУ»

31 березня 2023 року на кафедрі лісового господарства Уманського НУС відбувся науковий семінар «Лісівничо-біологічні основи росту деревних порід в умовах Білогрудівського лісу».

«Білогрудівський ліс» впродовж тривалого часу є навчально-науковим виробничим відділом університету. Загальна площа земель лісового фонду становить 462,4 га, з них полезахисних лісових смуг – 8,2 га, захисних смуг лісів вздовж автомобільних доріг державного значення – 19,0 га та лісогосподарська частина лісів зеленої зони – 435,2 га. Вкриті лісовою рослинністю землі складають 437,9 га або 95 % від загальної площі земель лісового фонду, з них лісові культури 321,8 га, що становить 70 % та 116,1 га – 30 % насаджень природного походження. Він розташований у північно-східній околиці міста Умань, та окрім наукового призначення виконує водоохоронні, ґрунтозахисні та рекреаційно-оздоровчі функції.

На семінарі розглядалися питання щодо особливостей створення насаджень, їх подальшого росту та догляду за ними, підвищення продуктивності тощо.  Цікавою була доповідь завідувача кафедри Володимира Шлапака щодо поширення інвазійних рослин у Правобережному Лісостепу України, що становлять загрозу природному аборигенному біорізноманіттю  шляхом їх поступового витіснення.

Результати обговорення даного наукового семінару є важливими для організації навчальної, наукової та виробничої практики здобувачам вищої освіти за спеціальністю 205 «Лісове господарство», оскільки вони дадуть змогу покращити облаштування об'єкту зразково-показового ведення лісового господарства для підготовки висококваліфікованих фахівців лісової галузі.