Остання редакція: 01 червня 2017

Всеукраїнська науково-практична конференція "Перспективи розвитку лісового та садово-паркового господарства"

1 червня 2017 року в Уманському НУС відбулася "Всеукраїнська науково-практична конференція присвячена Третьякову Миколі Васильовичу професору, доктору с.-г. наук, випускнику Уманського училища землеробства і садівництва (1900 р.), видатному вченому в галузі лісової таксації".

На конференції обговорювали низку актуальних питань, визначальних для формування сталого розвитку лісового і садово-паркового господарства за наступними напрямками:

1. Актуальні проблеми лісознавства, лісівництва, таксації, лісовпорядкування та економіки.
  2. Штучне лісовідновлення, лісорозведення, селекція, насінництво, генетика, біотехнологія.
  3. Сучасний стан та перспективи розвитку садово-паркового господарства.
  4.  Поглиблені біологічні дослідження.
  5. Екологія довкілля та природо-заповідна справа.
  6. Перспективи розмноження декоративних, лісових та плодових рослин.

Відкриття конференції розпочалось з вітального слова фахівця відділу інтелектуальної власності, комерціалізації та трансферу технології  Чернеги Андрія Олеговича та завідувача кафедри лісового господарства, доктора с.-г. наук, професора Шлапака Володимира Петровича.

На пленарному засіданні з доповідями виступили:

1. Шпак В.П. "ТРЕТЬЯКОВ МИКОЛА ВАСИЛЬОВИЧ (1880-1957) фахівець в області лісової таксації, доктор сільськогосподарських   наук, професор."

2. Чернієнко Б.П., Шлапак В.П., Єгоров Ю.І. "Просторова організація монументальних скверів на прикладі скверу  ім.І.Д.Черняховського в м.Умань Черкаської області."

3. Ісаєв І.С.  "Сучасний стан покинутих людьми сіл та перспективи заліснення сільських земель".

4. Коджебаш А.В. "Взаємозв'язок довкілля та паркових насаджень".

5. Боровко Ф.М, Боровко Д.Ф. "Агротехніка створення культур сосни звичайної на піщяних літоземах Київського Полісся".

6. Лоссь С.А., Дишко В.А. "Оцінка продуктивності, якісної структури і стану об'єктів плнб дуба звичайного в ДП "Голованівське ЛГ".

7. Іванюк А.П., Іванцов Є.П. "Дугласія тисолиста (Pseudotsuga Menziesii (Mild.) Franco) у Сколівських Бескидах".

8. Мамчур В.В. "Інтродукція Ailantus altissima (Milld) в Правобережному Лісостепу України".

9. Шпак Н.В. "Sorbus torminalis у вікових насадженнях дуба звичайного".

За результатами конференції було опубліковано збірку доповідей учасників наукового заходу.

Олена Марно-Куца, кандидат с.-г. наук, викладач кафедри лісового госпоарства.