Остання редакція: 01 листопада 2017

Обстеження багатовікових дерев дубів Шевченка біля маєтку П.В. Енгельгардта

17 жовтня 2017 року наукові представники Уманського національного університету садівництва з однієї сторони: Мальований М.І. ‒ проректор з науково-педагогічної роботи, доцент, кандидат економічних наук, Шлапак В.П. ‒ доктор сільськогосподарських наук, професор, Шпак В.П. ‒ заступник декана факультету лісового і садово-паркового господарства з практичної підготовки студентів; у присутності з другої сторони: Потабенка О.А. ‒ директора ВСП Шевченківський коледж УНУС, Безуха Р.В. ‒ активіста громадської організації «Гарант» м. Звенигородка, Штеменка П.В. ‒ активіста громадської організації, Забожка Т.В. ‒ замісника директора Національного Заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» с. Шевченкове, взяли участь в огляді стану багатовікових історичних дерев дуба звичайного, а саме «Будищанський Дуб Шевченка 1» і «Будищанський Дуб Шевченка 2», які зростають у яблуневому саду Шевченківського коледжу в с. Будище Звенигородського району Черкаської області. Місце відоме тим, що тут у ХІХ ст. розміщувався маєток П.В. Енгельгардта, у якого в юнацькі роки служив Т.Г. Шевченко. Активістами громадської організації «Гарант» зібрано 12 тис. грн. на обрізування цих дерев.

При зустрічі з активістами захисту Шевченківських святинь обговорювали такі питання: обрізування крони дубів Шевченка, видалення цементної стяжки і заміни її деревними конструкціями для закриття дупел, підсилення металевих опор, які підтримують вікові гілки, облаштування огорожі, яка обмежить доступ екскурсантів до дерев, облаштування маєтку П.В. Енгельгардта.

У результаті цього обстеження було прийнято рішення про подальше вивчення цих питань.

Ісаєв Іван, аспірант кафедри лісового господарства