Остання редакція: 03 квітня 2018

НАУКОВИЙ СЕМІНАР НА ТЕМУ: «АГРОТЕХНІЧНІ ПРИЙОМИ ЗАЛІСНЕННЯ ЗЕМЕЛЬ ПОКИНУТИХ СІЛ НА ЧЕРКАЩИНІ»

На кафедрі лісового господарства 30 березня відбувся науковий семінар на тему: «Агротехнічні прийоми заліснення земель покинутих сіл на Черкащині»

З вітальним словом виступив декан факультету лісового і садово-паркового господарства, д. с.-г. наук, професор Валентин Поліщук. Завідувач кафедри лісового господарства, доктор с.-г. наук, професор Володимир Шлапак відмітив значимість тематики заходу.

Відповідно до програми наукового семінару було презентовано доповіді учасників заходу.

Актуальність проблем булла висвітлена у вигляді тематичних доповідей, які були представлені учасниками наукового семінару:

1. Сучасний стан покинутих людьми сіл, обробіток ґрунту в садибах та перспективи їх залісення. Доповідач – аспірант кафедри лісового господарства І.С. Ісаєв

2. Агротехнологія відтворення лісів в лісництвах ДП «Уманське лісове господарство». Доповідач – кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри лісового господарства О.С. Остапчук.

3. Добір головних і супутніх порід, вибір схем садіння і змішування під час залісення земель покинутих сіл. Доповідач – кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри лісового господарства С.А. Коваль.

4. Лісівнича оцінка агротехнологічних аспектів заліснення непридатних до сільськогосподарського використання земель. Доповідач – доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри лісового господарства В.П. Шлапак.

5. Підбір асортименту декоративних форм Morus alba для озеленення населених пунктів. Доповідач – кандидат біологічних наук, доцент кафедри лісового господарства В.А. Вітенко.

6. Природне поновлення лісових насаджень на непридатних для сільськогосподарського виробництва землях. Доповідач – кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри лісового господарства І.В. Козаченко.

7. Використання ясена звичайного та його декоративних форм при створенні зелених насаджень. Доповідач – кандидат сільськогосподарських наук, ст. викладач кафедри лісового господарства О.М. Баюра.

8. Стан протиерозійних насаджень в Жеребківському лісництві ДП «Ананьївське лісове господарство». Доповідач – кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри лісового господарства Г.П. Іщук.

9. Перспективи розвитку лісового господарства у зоні відчуження. Доповідач – кандидат сільськогосподарських наук, ст. викладач кафедри лісового господарства В.Л. Кульбіцький.

10. Використання Thuja plicata Donn. ex D.Don для створення лісових культур у Правобережному Лісостепу України. Доповідач – кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри лісового господарства І.Є.Іващенко.

11. Проблеми залісення земель населених пунктів Бузького каньйону. Доповідач – кандидат сільськогосподарських наук, викладач кафедри лісового господарства С.А. Масловата.

12. Хімічні властивості ґрунту у паркових насадженнях Черкаської області. Доповідач – ст. викладач кафедри лісового господарства О.Ю. Марно-Куца.

13. Екологічні особливості айланта найвищого у Правобережному Лісостепу і Степу України. Доповідач – викладач кафедри лісового господарства В.В. Мамчур.

14. Виконання плану рубок догляду за лісом у «Білогрудівці». Доповідач – викладач кафедри лісового господарства В.П. Шпак.

Присутні відзначили продуктивну роботу наукового семінару та наголосили, що подібні заходи сприяють всебічному розвитку студентів факультету.

Колектив кафедри висловлює подяку всім присутнім та учасникам наукового семінару.